Magyarország akadályozta meg a legtöbb bevándorló belépését az EU-ba 2020-ban
36 500 embert állítottunk meg a határon, ez a teljes uniós statisztika 26 százaléka.
36 500 embert állítottunk meg a határon, ez a teljes uniós statisztika 26 százaléka.
„Fit for 55” – ezzel az uniós szóalkotással kell megbarátkoznunk a következő évtizedre. A kifejezés arra utal, hogy az Európai Unió készen áll arra, hogy 2030-ra a károsanyag-kibocsátását – az 1990-es évet alapul véve – 55 százalékkal csökkentse. Ez a középtávú terv annak érdekében, hogy 2050-re elérhetővé váljon a kibocsátássemlegesség.
A homofób törvény volt az utolsó csepp a pohárban: az Európai Bizottság minden jel szerint politikai játszmába kezdett a magyar kormánnyal. Nem az számít, ahogy érvel, hanem amit tesz. Első körben lefékezi a helyreállítási alapból az országnak járó kifizetéseket.
Ingyen EFOTT-jegyekről, falunapokról és a lehetséges harmadik oltásról is beszélt a közösségi élet újraindításáért felelősoperatív törzs vezetője.
A Duna Aszfalt a debreceni üzem környezetében építkezik majd.
Az uniós pénzügyminiszterek döntése értelmében 12 állam heteken belül pénzhez juthat, további öt esetében két hét múlva születik döntés. Magyarország nincs ezek között.
A független országgyűlési képviselővel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tudatta, hogy feljelentése alapján nyomoznak az egyetem pénzügyei után.
Karcsúsítási terven dolgozik az Európai Unió, 2030-ra a szervezet eddigi 50 irodaházából csak 25 maradna meg, s azokat is környezetbarát módon használnák, csökkentenék a károsanyag-kibocsátást is. Hogy ez sikerülni fog-e, kérdéses – számos negatív és szürreális példát is látunk Belgiumban.
A populizmus egyik első számú szakértője úgy látja, hogy a magyar miniszterelnök csapdába csalta a nyugat-európai elitet, mert teljes mértékben tisztában volt vele, hogy az egyértelműen nemet mond az LMBTQ emberek jogait csorbító jogszabályra.
Matolcsy György már-már hagyományosnak tekinthető hétfői írásában most nem az Orbán-kormány gazdaságpolitikáját, vagy válságkezelését ekézte, hanem az Európai Uniót, illetve a közös pénzt, az eurót. A jegybankelnök szerint a külön euró kell az északiaknak és a délieknek.
Az Európai Bizottság meghosszabbította a magyar nemzeti helyreállítási terv értékelésének határidejét. Az erről szóló jogszabály szerint az értékelésre két hónapja van a brüsszeli testületnek, ez hétfőn éjfélkor lejár.
Számos, a lakossági közvetlen fogyasztásban meghatározó áruk esetében még nem jelenik meg a szén-dioxid-kibocsátás problémája, ez azonban hamarosan változhat.
A magyar miniszterelnök igencsak veszélyezteti Európa jövőjét, mind jobban eltávolodik a közös értékektől. Így látja a helyzetet Othmar Karas, az Osztrák Néppárt tagja, aki az Európai Néppárt (EPP) képviseletében az Európai Parlament alelnöke.
Jelen pillanatban se az unió, se a tagállami többség nem igazán tud mit kezdeni azzal, ha egyes kormányok felrúgják a közös alapelveket. Mint a magyar kormány a homofóbtörvénnyel.
A magyar kormányfő azt is megmondta a V4-ek és Szlovénia vezetőinek találkozója után, hogy mivel kell foglalkoznia majd a soros szlovén EU-elnökségnek.
Andrej Babis úgy véli, hogy a vitatott törvény csak a gyerekek és a szülők védelméről szól.
Az Európai Parlament „a lehető leghatározottabban elítéli" a nemrég elfogadott LMBTQ-ellenes magyar törvényt és bírálja a demokrácia és a jogállamiság lebontását Magyarországon. Az erről szóló állásfoglalást háromnegyedes többséggel, 459 szavazattal, 147 ellenszavazat és 58 tartózkodás mellett fogadták el.
Az Európai Beruházási Bank (EIB) 146 millió eurót, mintegy 52 milliárd forintot biztosít a magyar egészségügy ellenállóképességének növelésére, a koronavírus elleni küzdelemben létfontosságú orvosi felszerelések beszerzésére. Tavaly hasonló célból 162 millió eurós kölcsönt vett fel Magyarország.
A Fidesz csak nehezen halad egy új európai pártcsalád építésével. Donald Tusk lelépésével viszont változhat a viszonya az otthagyott Európai Néppárttal, és egy régi ajánlat akár újra vonzóvá is válhat.
Késedelem nélkül kezdődjön el a jogállamisági feltételrendszerrel kapcsolatos vizsgálat – ezt kéri az Európai Parlament egy csütörtökön elfogadott állásfoglalásban. A képviselők szerint a költségvetési feltételrendszerről szóló rendelet alkalmazásához semmilyen útmutatóra nincs szükség, és a jogállamiság megsértésével mielőbb foglalkozni kell.